TX2SL-4.5V
Signal Relays, Up to 2 Amps
Manufacturer No:
TX2SL-4.5V
Datasheet:
TX2SL-4.5V
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5VDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Coil Voltage
4.5VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current)
2A
Operate Time
4ms
Release Time
4ms
Coil Type
Non Latching
Coil Resistance
145 Ohms
Packaging
Tube
Switching Voltage
220VDC - Max
Part Status
Obsolete
Termination Style
Gull Wing
Must Operate Voltage
3.38 VDC
Coil Current
31.0mA
Must Release Voltage
0.45 VDC