TX2SA-LT-4.5V-Z
Signal Relays, Up to 2 Amps
Manufacturer No:
TX2SA-LT-4.5V-Z
Datasheet:
TX2SA-LT-4.5V-Z
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5VDC
Coil Resistance
101 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Switching Voltage
220VDC - Max
Must Operate Voltage
3.38 VDC
Coil Current
44.5mA
Must Release Voltage
Coil Voltage
4.5VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current)
2A