AGQ210S24Z
Signal Relays, Up to 2 Amps
Manufacturer No:
AGQ210S24Z
Datasheet:
AGQ210S24Z
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Operate Time
4ms
Release Time
4ms
Series
AGQ
Coil Resistance
4.8 kOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Material
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Relay Type
Telecom
Switching Voltage
125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage
18 VDC
Coil Current
5.0mA
Must Release Voltage
Coil Voltage
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current)
2A