LW G6SP-EAFA-JKQL-1-140-R18-Z
LED Lighting - White
Manufacturer No:
LW G6SP-EAFA-JKQL-1-140-R18-Z
Manufacture:
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Package:
6-SMD, J-Lead
Datasheet:
LW G6SP-EAFA-JKQL-1-140-R18-Z
Description:
LED TOPLED COOL WHITE 5600K 6SMD
In Stock
750 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
6-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Color
White, Cool
Supplier Device Package
6-PLCC
Series
Advanced Power TOPLED®
CRI (Color Rendering Index)
CCT (K)
5600K
Flux @ 25°C, Current - Test
32lm (24lm ~ 38lm)
Packaging
Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test
Part Status
Active
Lumens/Watt @ Current - Test
69 lm/W
Current - Max
250mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.3V
Mounting Type
Surface Mount
Thermal Resistance of Package
40°C/W
Viewing Angle
Current - Test
140mA