LUW CQAR-NPNR-HPHR-1-700-R18
LED Lighting - White
Manufacturer No:
LUW CQAR-NPNR-HPHR-1-700-R18
Manufacture:
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
LUW CQAR-NPNR-HPHR-1-700-R18
Description:
LED OSLON COOL WHITE 6500K 2SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)
Color
White, Cool
Supplier Device Package
CSMD
Series
OSLON® Square
CRI (Color Rendering Index)
70 (Typ)
CCT (K)
6500K
Flux @ 25°C, Current - Test
320lm (280lm ~ 359lm)
Packaging
Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Lumens/Watt @ Current - Test
150 lm/W
Current - Max
1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V
Mounting Type
Surface Mount
Thermal Resistance of Package
3.8°C/W
Viewing Angle
120°
Current - Test
700mA