LCW MVSG.EC-BXCX-4C8E-1-20-R18
LED Lighting - White
Manufacturer No:
LCW MVSG.EC-BXCX-4C8E-1-20-R18
Manufacture:
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
LCW MVSG.EC-BXCX-4C8E-1-20-R18
Description:
LED MINITOPLED COOL WHITE 2SMD
In Stock
490 pcs On sales
Product Parameter
Current - Test
20mA
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Color
White, Cool
Supplier Device Package
SMD
Series
Mini TOPLED
CRI (Color Rendering Index)
82 (Typ)
CCT (K)
6500K
Flux @ 25°C, Current - Test
8lm (6lm ~ 9lm)
Packaging
Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test
Part Status
Active
Lumens/Watt @ Current - Test
131 lm/W
Current - Max
30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V
Mounting Type
Surface Mount
Thermal Resistance of Package
130°C/W