GW P9LR32.EM-PPPR-XX58-1-600-R18
LED Lighting - White
Manufacturer No:
Manufacture:
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Package:
2020 (5050 Metric)
Datasheet:
Description:
LED DURIS S8 WARM WHT 2700K
In Stock
918 pcs On sales
Product Parameter
Viewing Angle
120°
Current - Test
600mA
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Color
White, Warm
Supplier Device Package
SMD
Series
DURIS® S 8
CRI (Color Rendering Index)
80
CCT (K)
2700K
Flux @ 25°C, Current - Test
507lm (450lm ~ 563lm)
Packaging
Digi-Reel®
Flux @ 85°C, Current - Test
Part Status
Not For New Designs
Lumens/Watt @ Current - Test
136 lm/W
Current - Max
800mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.2V
Mounting Type
Surface Mount
Thermal Resistance of Package
5°C/W