OD8015-12HSS10A
DC Brushless Fans (BLDC)
Manufacturer No:
OD8015-12HSS10A
Manufacture:
Orion Fans
Datasheet:
OD8015-12HSS10A
Description:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Weight
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Air Flow
Material - Frame
Fan Type
Tubeaxial
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Features
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection
Approvals
cURus, TUV
Current Rating (Amps)
Part Status
Active
Operating Temperature
Termination
4 Wire Leads
Bearing Type
Sealed Sleeve
RPM
Voltage Range
Noise
Static Pressure
Width
15.00mm
Voltage - Rated
12VDC