OD3510-12HB01A
DC Brushless Fans (BLDC)
Manufacturer No:
OD3510-12HB01A
Manufacture:
Orion Fans
Datasheet:
OD3510-12HB01A
Description:
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection
Approvals
Current Rating (Amps)
Part Status
Active
Operating Temperature
Termination
3 Wire Leads
Bearing Type
Ball
RPM
Voltage Range
Noise
Static Pressure
Width
10.00mm
Voltage - Rated
12VDC
Series
OD3510
Lifetime @ Temp.
Weight
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Air Flow
Material - Frame
Fan Type
Tubeaxial
Size / Dimension
Square - 35mm L x 35mm H