NL17SG86AMUTCG
Logic - Gates and Inverters
Manufacturer No:
NL17SG86AMUTCG
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
6-UFDFN
Datasheet:
NL17SG86AMUTCG
Description:
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6UDFN
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Logic Type
XOR (Exclusive OR)
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Part Status
Obsolete
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.7ns @ 3.3V, 30pF
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-UFDFN
Number of Inputs
2
Voltage - Supply
0.9V ~ 3.6V
Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Number of Circuits
1
Series
MiniGate™
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C