NL17SG04AMUTCG
Logic - Gates and Inverters
Manufacturer No:
NL17SG04AMUTCG
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
6-UFDFN
Datasheet:
NL17SG04AMUTCG
Description:
IC INVERTER 1CH 1-INP 6UDFN
Series
MiniGate™
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Supplier Device Package
6-UDFN (1x1)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max)
500nA
Logic Type
Inverter
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Part Status
Obsolete
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.4ns @ 3.3V, 30pF
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-UFDFN
Number of Inputs
1
Voltage - Supply
0.9V ~ 3.6V
Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Logic Level - High
1.7V ~ 2V