NCP1248AD100R2G
PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer No:
NCP1248AD100R2G
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Datasheet:
NCP1248AD100R2G
Description:
IC CURRENT MODE CTLR FIXED 7SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Start Up
12V
Frequency - Switching
100kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Duty Cycle
80%
Supplier Device Package
7-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
8.9V ~ 28V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case