NCP1247AD100R2G
PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer No:
NCP1247AD100R2G
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Datasheet:
NCP1247AD100R2G
Description:
IC OFF-LINE CNTRLR PWM CM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Control Features
Fault Protection
Current Limiting, Over Load, Over Power, Over Temperature, Over Voltage
Output Isolation
Isolated
Internal Switch(s)
No
Voltage - Start Up
12V
Frequency - Switching
100kHz
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Duty Cycle
80%
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
8.9V ~ 28V