NCP1010AP130G
PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer No:
NCP1010AP130G
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Datasheet:
NCP1010AP130G
Description:
IC OFFLINE SWIT SMPS CM OVP 7DIP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Topology
Flyback
Voltage - Breakdown
700V
Packaging
Tube
Frequency - Switching
130kHz
Duty Cycle
67%
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Supplier Device Package
7-DIP
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
8.5V ~ 10V
Power (Watts)
19W
Package / Case