NCL30030B3DR2G
PMIC - LED Drivers
Manufacturer No:
NCL30030B3DR2G
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 15 Leads
Datasheet:
NCL30030B3DR2G
Description:
IC PFC QUASI-RES CTLR 16SOIC
In Stock
1985 pcs On sales
Product Parameter
Dimming
Voltage - Supply (Max)
30V
Topology
Flyback
Voltage - Supply (Min)
9V
Frequency
Supplier Device Package
16-SOIC
Packaging
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
Part Status
Active
Applications
Lighting, Signage
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Voltage - Output
Number of Outputs
1
Type
AC DC Offline Switcher
Internal Switch(s)
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)