NC7ST04P5
Logic - Gates and Inverters
Manufacturer No:
NC7ST04P5
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
NC7ST04P5
Description:
IC INVERTER 1CH 1-INP SC70-5
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Logic Type
Inverter
Current - Quiescent (Max)
1µA
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Current - Output High, Low
2mA, 2mA
Mounting Type
Surface Mount
Max Propagation Delay @ V, Max CL
26ns @ 5.5V, 50pF
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Base Part Number
7ST04
Number of Inputs
1
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Logic Level - Low
0.8V
Logic Level - High
2V
Series
7ST
Number of Circuits
1
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C