NC7ST04M5
Logic - Gates and Inverters
Manufacturer No:
NC7ST04M5
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
NC7ST04M5
Description:
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Logic Level - Low
0.8V
Logic Level - High
2V
Series
7ST
Number of Circuits
1
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
SOT-23-5
Logic Type
Inverter
Current - Quiescent (Max)
1µA
Part Status
Obsolete
Current - Output High, Low
2mA, 2mA
Mounting Type
Surface Mount
Max Propagation Delay @ V, Max CL
26ns @ 5.5V, 50pF
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Base Part Number
7ST04
Number of Inputs
1
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V