1SMA22AT3
TVS - Diodes
Manufacturer No:
1SMA22AT3
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
1SMA22AT3
Description:
TVS DIODE 22V 35.5V SMA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
540pF @ 1MHz
Supplier Device Package
SMA
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Series
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Part Status
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V