MS4800A-14-0600-10X-10R-RMX-P
Machine Safety - Light Curtains
Manufacturer No:
MS4800A-14-0600-10X-10R-RMX-P
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Datasheet:
MS4800A-14-0600-10X-10R-RMX-P
Description:
SAFETY LIGHT CURTAIN
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Beam Pitch
10mm
Protection
Finger
Part Status
Active
Number of Beams
60
Operating Range
0.3m ~ 7.0m
Protective Height
600mm
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Detection Capability
14mm
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C