E3T-SL12M
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Manufacturer No:
E3T-SL12M
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Datasheet:
E3T-SL12M
Description:
SENSOR REFLECTIVE 15MM NPN DK ON
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Sensing Method
Reflective, Convergent
Adjustment Type
Sensing Distance
0.197" ~ 0.591" (5mm ~ 15mm) ADJ
Voltage - Supply
12V ~ 24V
Connection Method
Wire
Ingress Protection
IEC IP67
Output Configuration
NPN - Open Collector/Dark-ON
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C