E3F2-DS30B4-M
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Manufacturer No:
E3F2-DS30B4-M
Datasheet:
E3F2-DS30B4-M
Description:
SENSOR REFLECTVE 300MM PNP AXIAL
Part Status
Active
Adjustment Type
Adjustable
Sensing Distance
11.811" (300mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Connection Method
Wire
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C