E3F2-DS10B4-M
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Manufacturer No:
E3F2-DS10B4-M
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Datasheet:
E3F2-DS10B4-M
Description:
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP WIRE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Light Source
Infrared
Response Time
2.5ms
Sensing Method
Reflective, Diffuse
Adjustment Type
Fixed
Sensing Distance
3.937" (100mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Connection Method
Connector
Ingress Protection
IEC IP67, IP69K
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C