E32-D221B 2M
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Manufacturer No:
E32-D221B 2M
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Datasheet:
E32-D221B 2M
Description:
SENSOR REFLCT 3MM CYL BEND RES
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Supply
Connection Method
Cable
Ingress Protection
IEC IP67
Output Configuration
Series
E32
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Part Status
Active
Cable Length
Light Source
Response Time
Sensing Method
Reflective, Diffuse
Adjustment Type
Sensing Distance
Company Profile
E32-D221B 2M Relevant information
E32-A015M
E32-A015M
SENSOR LIQUID 3.2MM/6.4MM/9.5MM
E32-A02 5M
E32-A02 5M
SENSOR LIQUID 13MM FIBER TUBE MT
E32-A03 2M
E32-A03 2M
SENSOR TRANSMISSIVE 890MM THRU
E32-A03 4.5M
E32-A03 4.5M
SENSOR TRANSMISSIVE 890MM THRU
SENSOR TRANSMISSIVE 890MM THRU
SENSOR TRANSMISSIVE 890MM NARROW