E2B-M30LS15-WP-B2 2M
Proximity Sensors
Manufacturer No:
E2B-M30LS15-WP-B2 2M
Datasheet:
E2B-M30LS15-WP-B2 2M
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
In Stock
4 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Cable Leads
Response Frequency
250Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Shielding
Shielded
Output Type
PNP-NC, 3-Wire
Part Status
Active
Sensing Distance
0.591" (15mm)