E2B-M30LS15-M1-B2
Proximity Sensors
Manufacturer No:
E2B-M30LS15-M1-B2
Datasheet:
E2B-M30LS15-M1-B2
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
In Stock
2 pcs On sales
Product Parameter
Output Type
PNP-NC, 3-Wire
Part Status
Active
Sensing Distance
0.591" (15mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Connector
Response Frequency
250Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C