E2B-M30LN30-M1-B1
Proximity Sensors
Manufacturer No:
E2B-M30LN30-M1-B1
Datasheet:
E2B-M30LN30-M1-B1
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 30MM CYL
In Stock
5 pcs On sales
Sensing Distance
1.181" (30mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Connector
Response Frequency
100Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C