E2B-M18LN16-WP-C2 2M
Proximity Sensors
Manufacturer No:
E2B-M18LN16-WP-C2 2M
Datasheet:
E2B-M18LN16-WP-C2 2M
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
In Stock
4 pcs On sales
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Shielding
Unshielded
Output Type
NPN-NC, 3-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Sensing Distance
0.630" (16mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Response Frequency
400Hz