E2B-M18LN16-WP-C1 5M
Proximity Sensors
Manufacturer No:
E2B-M18LN16-WP-C1 5M
Datasheet:
E2B-M18LN16-WP-C1 5M
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Output Type
NPN-NO, 3-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Sensing Distance
0.630" (16mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Response Frequency
400Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C