SM104032005FE
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
SM104032005FE
Manufacture:
Ohmite
Package:
Radial
Datasheet:
SM104032005FE
Description:
RES 20M OHM 1.5W 1% RADIAL
In Stock
250 pcs On sales
Product Parameter
Resistance
20 MOhms
Composition
Thick Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.340" (8.64mm)
Series
Slim-Mox
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Features
Non-Inductive
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±1%