MSC8256SAG1000B
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
MSC8256SAG1000B
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
783-BBGA, FCBGA
Datasheet:
MSC8256SAG1000B
Description:
IC DSP 6X 1GHZ SC3850 783FCBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Core
1.00V
Non-Volatile Memory
ROM (96 kB)
Type
SC3850 Six Core
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TJ)
Series
StarCore
Supplier Device Package
783-FCPBGA (29x29)
Interface
Ethernet, I²C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
Packaging
Tray
Clock Rate
1GHz
On-Chip RAM
576kB
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
2.50V