DSPB56371AF180
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
DSPB56371AF180
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
80-LQFP
Datasheet:
DSPB56371AF180
Description:
IC DSP 24BIT 180MHZ 80-LQFP
Series
DSP56K/Symphony
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Interface
Host Interface, I²C, SAI, SPI
Supplier Device Package
80-LQFP (14x14)
Packaging
Tray
Clock Rate
180MHz
On-Chip RAM
264kB
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
80-LQFP
Voltage - Core
1.25V