DSP56321VL200
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
DSP56321VL200
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
196-BGA
Datasheet:
DSP56321VL200
Description:
IC DSP 24BIT 200MHZ 196MAPBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
Host Interface, SSI, SCI
Supplier Device Package
196-MAPBGA (15x15)
Packaging
Tray
Clock Rate
200MHz
On-Chip RAM
576kB
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
196-BGA
Voltage - Core
1.60V
Base Part Number
DSP56321
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (576 B)
Series
DSP56K/Symphony
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)