DSP56303VF100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
DSP56303VF100
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
196-LBGA
Datasheet:
DSP56303VF100
Description:
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
196-LBGA
Voltage - Core
3.30V
Base Part Number
DSP56303
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (576 B)
Series
DSP563xx
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)
Interface
Host Interface, SSI, SCI
Supplier Device Package
196-MAPBGA (15x15)
Packaging
Tray
Clock Rate
100MHz