TM7EW102
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
TM7EW102
Datasheet:
TM7EW102
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
1 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.283" Dia x 0.272" H (7.20mm x 6.90mm)