ST5EW105
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
ST5EW105
Datasheet:
ST5EW105
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
1 MOhms
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.236" x 0.169" Face x 0.266" H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm)