ST5EW101
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
ST5EW101
Datasheet:
ST5EW101
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.236" x 0.169" Face x 0.266" H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
100 Ohms