ST5ER204
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
ST5ER204
Datasheet:
ST5ER204
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.25W GW SIDE
Size / Dimension
Square - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W