MPQ2451GT-33-Z
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Manufacturer No:
MPQ2451GT-33-Z
Manufacture:
Monolithic Power Systems Inc.
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
MPQ2451GT-33-Z
Description:
IC REG BUCK 3.3V 600MA SOT23-6
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Output Configuration
Positive
Frequency - Switching
2.2MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Function
Step-Down
Synchronous Rectifier
No
Topology
Buck
Voltage - Input (Max)
36V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min)
3.3V
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
SOT-23-6
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
Current - Output
600mA