SMDA15C-4E3/TR13
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMDA15C-4E3/TR13
Manufacture:
Microsemi Corporation
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
SMDA15C-4E3/TR13
Description:
TVS DIODE 15V 30V 8SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
4
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
140pF @ 1MHz
Series
TVSarray™
Supplier Device Package
8-SOIC
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Base Part Number
SMDA15
Company Profile
SMDA15C-4E3/TR13 Relevant information
SMDA03
SMDA03
TVS DIODE 3.3V 9V 8SO