DSC612PL3A-012Y
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Manufacturer No:
DSC612PL3A-012Y
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
6-VFLGA
Datasheet:
DSC612PL3A-012Y
Description:
2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 25M 0.03
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Frequency Stability
±20ppm
Type
XO (Standard)
Frequency - Output 1
25MHz
Height
0.035" (0.89mm)
Frequency - Output 2
32.768kHz
Output
LVCMOS
Frequency - Output 3
Series
DSC612
Frequency - Output 4
Function
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bag
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA
Base Resonator
MEMS
Package / Case
6-VFLGA
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V