MSMCG48A/TR
Accessories
Manufacturer No:
MSMCG48A/TR
Manufacture:
Microchip / Microsemi
Package:
DO-215AB-2
Datasheet:
MSMCG48A/TR
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors TVS
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Brand
Microchip / Microsemi
Factory Pack Quantity
1
Polarity
Unidirectional
Cd - Diode Capacitance
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Ipp - Peak Pulse Current
19.4 A
Manufacturer
Microchip
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Product Type
TVS Diodes
Vesd - Voltage ESD Contact
Package / Case
DO-215AB-2
Maximum Operating Temperature
+ 150 C
Working Voltage
48 V
Minimum Operating Temperature
- 65 C
Clamping Voltage
77.4 V
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
1500 W
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage
53.3 V