SMLJ28CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMLJ28CA-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMLJ28CA-TP
Description:
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Base Part Number
SMLJ
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
Series
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A