SMCJ1.5KE530CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE530CA-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ1.5KE530CA-TP
Description:
TVS DIODE 477V 725V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Series
Voltage - Breakdown (Min)
503.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
725V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
477V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)