SMCJ1.5KE510A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE510A-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE510A-TP
Description:
TVS DIODE 434V 698V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
485V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
698V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
434V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)