SMCJ1.5KE350CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE350CA-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE350CA-TP
Description:
TVS DIODE 300V 482V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
482V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
300V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)