SMCJ1.5KE250A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE250A-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE250A-TP
Description:
TVS DIODE 214V 344V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
214V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)