SMCJ1.5KE220A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE220A-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE220A-TP
Description:
TVS DIODE 185V 328V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
185V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)