SMCJ1.5KE200CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE200CA-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE200CA-TP
Description:
TVS DIODE 171V 274V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
274V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
171V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A