SMCJ1.5KE130CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ1.5KE130CA-TP
Datasheet:
SMCJ1.5KE130CA-TP
Description:
TVS DIODE 111V 179V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
179V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
111V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.5A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)