5.0SMLJ75A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ75A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ75A-TP
Description:
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.4A
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Zener
Unidirectional Channels
1
Series
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V